Skip links
Keşfet
Kaydır

E-Devlet Çözümleri

Hizmetlerimiz

Bize Soru Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bizlere soru sorabilirsiniz.

Haraparası Mah. 110. Sk. M.Fehmi Civelek İşh. No:2/C Antakya/HATAY

0 (533) 480 1063

info@apmbilgisayar.com.tr

E-Devlet Çözümleri

E-devlet çözümleri, e-dönüşüm süreci ile hayatımıza girmiş olan çözümlerdir. Teknolojinin gelişmesi ve sistemlerin de teknoloji odaklı olması ile birlikte e-devlet çözümleri önemli bir hal almıştır.

Online imza kullanımı, işletmelerin ortak ağlar üzerinden faaliyetlerini en hızlı şekilde sürdürebilmesi ve çeşitli teknolojik gelişmeleri beraberinde getiren e-dönüşüm çözümlerinin sağladığı bir çok avantajdan da bahsedebiliriz. Firmamız tarafından sunulan e-devlet çözümlerinden aşağıdaki gibi bahsedebiliriz.

E-Fatura

E-fatura, teknolojinin firmalara ve bireylere sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesidir. Özellikle e-ticaret alışverişlerinde büyük bir kolaylık sağlayan e-fatura sistemleri bireylere mail ya da farklı yollardan iletilebilmektedir. GİB standartlarına uygun bir şekilde sunulan ve mühürlenen bu faturalar 10 yıl boyunca arşivlenmektedir. Firmaların e-fatura mükellefi olmadan e-fatura düzenleyebilmeleri mümkün değildir.

E-Defter

Yevmiye defteri ya da defter-i kebir olarak ifade edilen e-defter, elektronik ortamda işletmelerin hazırladığı bir diğer materyaldir. Zaman damgası ile birlikte ibraz edilen e-defteri kolay bir şekilde arşivleyebilmekte ve gerekli olduğu zaman e-deftere ulaşabilmek mümkündür. En büyük avantajı da kesinlikle budur. Bunun yanı sıra e-defter, zaman ve maliyet açısından da tasarruf elde edilmesini sağlamaktadır. Elektronik ortamda hazırlandığı ve sürekli elektronik ortamda tutulması nedeni ile noter onayına gerek duyulmaz.

E-Arşiv

E-fatura ile benzerlik gösteren e-arşiv, elektronik bir fatura türüdür. E-fatura sistemine kaydı bulunan iki firmanın birbirine gönderdiği faturalar e-fatura iken e-arşiv ise tek taraf e-fatura kullanıcısı olduğunda gönderilen fatura türüdür. Firmaların e-arşiv gönderebilmeleri içinde e-fatura kaydının olması gerekmemektedir.

E-arşiv işlemlerinin tümü Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiş olan standartlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Bu noktada tüm yazılımlarımız GİB ile 7/24 entegre durumdadır.

E-İrsaliye

Elektronik dönüşüm ve e-devlet çözümlerinden bir tanesi olan e-irsaliye, kağıt irsaliyeler ile benzer özelliklere sahiptir. Kağıt irsaliyelerin online bir şekilde hazırlanarak sunulmuş olduğu e-irsaliye ile tüm işler elektronik ortamda halledilebilmektedir.

E-Devlet Çözümlerinin Avantajları

E-devlet çözümlerinin sunduğu pek çok avantajdan bahsedebiliriz. Söz konusu avantajlar genel olarak aşağıdaki gibidir.

  • E-ticaret çözümleri genel olarak GİB ile entegredir. Bu nedenle herhangi bir şekilde aracı bir yazılıma ihtiyaç duyulmaz.
  • Herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Kendi ticari yazılımınız hem de entegre yazılım gibi ekstra detaylar ile uğraşmanıza hiçbir şekilde gerek yoktur.
  • E-devlet çözümleri ile e-faturalarınızın bulut sistemine kolay bir şekilde yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kurumsal yönetim sistemi ile entegrasyon problemleri ile hiçbir şekilde karşılaşmazsınız.

Neden E-Devlet Çözümlerini Tercih Etmelisiniz?

Türkiye’de 397 sıra numaralı VUK tebliği ile hayata geçirilmiş olan e-dönüşüm uygulamaları 5 Mart 2010 tarihinden beri kullanılmaktadır. E-fatura, veri formatı ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Bu doğrultuda VUK tebliğine göre faturada bulunması gerek tüm hususların bulunduğu elektronik belgeler en iyi şekilde e-devlet çözümleri ile hazırlanmaktadır.

APM Bilişim kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve güvenilir bir şekilde faaliyet göstermektedir. Bu noktada e-devlet çözümleri ile ilgili de profesyonel hizmetler sunmaktadır. Siz de APM Bilişim ayrıcalıkları ile çok daha kaliteli hizmetler almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Hemen Bize Ulaşın!

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır.